O magazíne

Realitný trh sa neustále mení a vyvíja. Má svoje vlastné zákonitosti a platia na ňom jeho vlastné pravidlá. Ceny rastú, inokedy naopak klesajú, v pravidelných intervaloch sa opakujú realitné krízy, ktoré však niektorí vidia ako príležitosti. Dve rovnaké nehnuteľnosti nemajú rovnakú cenu, alebo sa jedna z nich predá za týždeň a druhá sa neúspešne predáva už viac ako pol roka.

Denne do realitného biznisu vstupuje množstvo ľudí, pretože si myslia, že je to neskutočne jednoduchá práca, ktorá im prinesie neskutočné zárobky. Väčšina z nich však už v priebehu prvého roka skončí. Jedni realitný biznis milujú, iný ho nenávidia. Nie je však iba čierny, alebo biely. Vie byť aj „zlatý“, no vyžaduje si to nasadenie, odhodlanie, úprimnosť a tie správne hodnoty.

Náš Tím CIERTAZSKY sa na realitnom trhu pohybuje každý jeden deň. A často sa nám stáva, že sa nám nepáči to, čo tam vidíme. Či už je to všeobecný negatívny názor na realitných maklérov a kancelárie celkovo, alebo práve práca jednotlivých maklérov a kancelárií, kvôli ktorým tento názor vzniká.

Preto sme sa rozhodli, že sa pravidelne podelíme o to, čo pri našej práci denne zažívame. Úprimne a otvorene hovoríme o tom, aký v skutočnosti realitný biznis na Slovensku je, čo sa nám na ňom páči aj nepáči, čo sa nám podarilo a čo nám naopak nevyšlo. A najmä, aké ľudské príbehy sa ku nám dostali a ako nakoniec dopadli. Pretože, za každým predajom alebo kúpou sa ukrýva určitý ľudský príbeh.

Jednoducho hovoríme o tom, aká je REALITA v REALITÁCH.

Väčšina ľudí si myslí, že predaj realít je neskutočne jednoduchá práca, ktorá im prinesie neskutočné zárobky. Pravda je však taká, že väčšina ľudí už v priebehu prvého roku s touto prácou skončí.

Milan Čierťažský